Як доглядати за гранітом

 

Як доглядати за гранітом

 


 

  

З точки зору експлуатаційних характеристик облицьовування з натурального каменю практично вічне, але для того щоб воно радувало своїм зовнішнім виглядом, за ним необхідний нескладний догляд.

 

Для збереження декоративності і збільшення довговічності природного каменя періодично, раз на 50-70 років, потрібно відповідне очищення поверхні або повторна фактурна обробка. Це в першу чергу відноситься до порід середньої і низької довговічності.
Зазвичай кам'яні вироби не потребують особливої уваги. 

 
Для повсякденного догляду найчастіше використовуються самі звичайні миючі засоби пропоновані в широкому асортименті у роздрібних магазинах. Крім того існують різні хімічні засоби, що дозволяють довше зберегти натуральний колір і блиск природного каменя. Воскові захисні покриття покращують зовнішній вигляд каменя, захищають його в процесі експлуатації і дозволяють мити оброблені кам'яні покриття звичайною водою. Для незахищених кам'яних поверхонь є спеціальні речовини, які не тільки змивають грязь, але і створюють захисну плівку. Існують воскові препарати, які відновлюють блиск злегка зношених кам'яних поверхонь і таких що втратили полірування.


Оcновні типи препаратів по догляду за каменем:

Сильнодіючий очищувач. Видаляє залишки цементу, вапна, цвілі і інших стійких відкладень з поверхні мармуру, граніту, кахлю, черепиці і цегли.

Очищувач каменю. Для повного видалення будівельного бруду, старих шарів воску, залишків розчину, масел, жирів, сажі, гудрону, фарби, штукатурки з поверхні натуральних і синтетичних каменів, таких як мармур, граніт, травертин, терраццо, цегла, черепиця, черепиця і т.п .

Очисник іржі. Для швидкого і легкого видалення плям іржі з поверхні натуральних і синтетичних каменів. Потрапляючи на заіржавілий метал, що знаходиться всередині каменю (підсилювачі, арматура) препарат перетворює іржу, утворюється захисна плівка на тривалий час.

Мило для каменю. Спеціальна миючий засіб. При регулярному застосуванні на поверхні каменю виникає захисна плівка. Зберігає колір і структуру натурального і синтетичного каменю.

Просочувач для каменю. Містить ксілоксани. Препарат проникає глибоко всередину каменя, що робить поверхню водонепроникної. Відмінна захист фасадів від дощу і бруду.

Захист від бруду. Спеціальна просочення, що захищає від бруду, мастил, жирів і т. п. Для захисту підлог, столів та інших робочих поверхонь з натурального і штучного каменю. Препарат придатний для внутрішнього і зовнішнього застосування, безпечний при зіткненні з їстівними продуктами.

Засіб для пломбування каменю
(матового, блискучого). Прозоре акрилове покриття, що гарантує тривалий захист, стійкість до води і бруду. Препарат пломбує пори, підсилює колір і структуру каменю. Застосування препарату в подальшому полегшить догляд за станом поверхні. В основному для внутрішнього застосування.

Поліруюча рідина. Містить натуральні і синтетичні воски вищої якості. Для захисту будь-яких натуральних і штучних каменів. Дає хороший блиск, протиковзаючий ефект, в разі потреби легко оновлюється.

Поліруючі засоби на основі силікону.
Препарат чистить і захищає одночасно. Зберігає натуральний колір каменю. Полірування приносить новий блиск підлог, стільниць, підвіконь та ін

Мармурова шпаклівка.
Використовується для закладення щілин, великих дірок, моделювання кутів і кромок. Суміш можна підібрати таким чином, що місця стиків будуть невидимі. Рекомендується додавати осколки каменю для імітації кристалічної структури каменя. При необхідності, можлива добавка поліефірної кольорової пасти. Легко полірується.

Кольорові пасти. Застосовується для підфарбовування прозорих мармурових шпаклівок. Стики і кромки стають невидимими.